Embed

DOĞUM HARİTASINDA KUZEY AY DÜĞÜMÜ AKREP'TE OLANLAR...

Akrep Kuzey Düğümü insanı geçmiş yaşamında çok çalışkan biriydi, toprak sahibi ya da usta bir inşaatçıydı. Zengindi ve maddi konforu hedeflerdi. Bu hayata ise tersine maddi şeylere olan bağlılığını değişip dönüşerek bırakmayı öğrenmek üzere gelmiştir.

Boğa’daki Güney Ay Düğümü herşeyi kendi yolunda ve kendi yapmak gibi bir eğilime sahiptir. Birgün ihtiyacı olacağı düşüncesi ile sahip olma duygusundan kurtulması da çok kolay değildir. Oysa kaynaklarını ve sorumluluklarını başka insanlar ile paylaşması onun dünyasını genişletecektir.  Bu hayatında başkalarına güvenmek ve dayanmak riskini göze alabilmelidir. İronik olarak, bu insan aradığı stabiliteyi başkalarının kendi yolları ile ona yardım etmeleri sayesinde bulacaktır. 

Aşağıdakileri yapmak ona iyi gelecek olanlardır:

- Duygularındaki gücü hissetmek ve keşfetmek

- Dar görüşlere direnmek, özellikle de kendininkilere.

- Bedensel  zevklere ve maddi şeylere aşırı düşkün olmamak.

- Fiziksel gereksinimler kadar ruhsal gereksinimlerin de önemini anlamak.

- Yardım kabul etmek.

- Para ile ilgili kriz durumundan kurtulmak, biriktirme saplantısını aşmak.

- Aşk ilişkisinde beğenilmeyeceği duygusunu yenmek ve risk almak.

- İçindeki derinlikle temasa geçebilmek.

- Hayatı içindeki yoğunluk ile yaşamak ve sürdürmek.

- Kendi bolluğunu ve bereketini başkaları ile paylaşabilmek.

- Enerjisini keşif ve kendisini dönüştürmek için kullanmak, böylece aynı şeyi başkalarının da yapabilmesine yardımcı olabilmek.

-  Başkalarını iyileştirerek içindeki barışı bulmak.

-  Etrafını kendisinin kuvvetli, gizemli ve duygusal olarak güçlü doğasını destekleyecek ve takdir edecek insanlarla çevirmek.

- Ruhsal araştırmacı olmak.

Tutkulu Akrep doğası hayatı kendi bakış açısında algılar, gizli etkileri hisseder ve hislerin en dibine cesaretle iner. Bu insan Güney Ay Düğümü Boğanın etkilerini azaltabilmek için para, güvenlik ve sahip olmak ile ilgili endişeleri bir kenara bırakmalı, aynı zamanda daha yüksek bir güç kazanabilmek için şu anki konfor seviyesini kaybetme riskini göze alabilmelidir. Bu hayatında her dakikasının çok önemli olduğunu anlamalı, hergününü hayatının son günüymüş gibi yaşamalıdır. Bu insan şimdi bu hayatta birşeyleri tutku ile istemeyi ve başlamayı, başladığı şeyleri de bitirmeyi öğrenecektir. Bu hayatında birşeyleri yarım yamalak istemek için ona izin verilmemiştir.

 

Akrep Kuzey Düğümü insanı hayata daha derin bir açıdan yaklaşmak için kendini bırakmalıdır ve yaptığı her işe tutkuyu da katmalıdır. Materyalist ilişkilerin içinde olmamak, diğer insanın ilişkiye stabilite getirmesini beklememek, finansal bir takım beklentiler içinde olmamak bu hayatta öğrenmesi gerekenlerdendir.

Sahip olmak konusundaki tutkularını bir kenara bırakıp, kendini değişikliklere açabilir misin? Görünenin ötesine, gizli ve karanlık dünyaya bakmaya, soruların diğer tarafını görmeye ve en derinde yatan gerçeği bulmaya cesaretin var mı? İşte bunlar Akrep Kuzey Ay Düğümünün sorması gereken sorulardır. Yüzeysel bir memnun olma duygusu hiç ona göre birşey değildir. Daha çok bir katilin gözlerinin ta içlerine bakmak ve oradaki korkmuş sevgisiz çocuğu görmek, ya da bütün hikayeyi bilmek ve çoğu insanın güvensiz diyeceği yolları katetmek onun işidir.   

Bu insan her hareketini ve bunların sebeplerini açıklamak zorunda değildir. İnsanların onun hakkında birşeyler sakladığını düşünmesinde de bir sakınca yoktur, önemsizdir ve düşünebilirler. Diğer insanların onun değerini yansıtmasını beklemekten de vazgeçmelidir. O hayatının karmaşık hale gelmesine izin vermelidir. Hatta kendisinin de karmaşık olabilmesine izin vermelidir, diğer insanlar için kendini basitleştirmesi gerekmez. Eğer insanlar onun zor ve komplike olduğunu düşünüyorlarsa öyle düşünebilirler… bu insanın bir ilişkinin içerisinde durağan bir hayat yaşayacağına yalnız başına tutkulu bir hayatı tercih etmesi onun kendi hayrınadır. Varlığının gücünü öğrenecektir.

Bu insanın kendi seksüel kişiliği ile sürekli temas halinde olması, seksüel varlığını geliştirmesi gerekir. Daima tutkularının peşinden gitmelidir. Herşeyin gözlerle görünebilenden çok daha fazlasını içerdiğini farketmelidir. Görünen yüzünün altındaki kendisi ile temasta olmalıdır. Bu hayata yüzeyin altındaki hayatı kendi yolu ile keşfetmeyi öğrenmeye gelmiştir.

Kartal, anka kuşu ve akrep Akrep burcunun simgesidir. Kartal gibi en yükseklerden uçmak ve güçlü olmak, anka kuşu gibi ölüp küllerinden tekrar varolmak onu anlatır. Hayatın gizemlerini aramaya olan cesareti sayesinde bu insan bu maceralarından büyük bir hazine ile geri döner.  Yeter ki bu macera ve risklere atılmayı kabul etsin.

Akrebin üçüncü sembolü ise onun gölge tarafını anlatır : Yani her zaman aydınlık ve eğlenceli olmayan gerçeğin tüm açılarını görebilmek. Akrebin bilgeliği karanlığı, tabuyu, konuşulmamış olanı keşfetme cesaretiyle onu kucaklayıp daha sonra da onu dönüştürebilmesinden gelir. Yani bu insan eğer isterse kendini tamamen dönüştürebilme yeteneğine sahiptir. Akrebin enerjisini en yüksek seviyede kullanabilirse o zaman iyileştirici biri olabilir. Bu nedenle Akreplerden en iyi doktorlar, iyileştiriciler, dedektifler çıkar.

Akrepler zodyağın doğrucularıdır. Masaldaki “Kral çıplak!” diye bağıran kahraman muhtemelen bir Akrep’tir. Çünkü onlar başkalarının zihinlerini karıştırmak, araştırmak konusunda çok iyilerdir. Çok derin olabilirler, ruhları diğer insanlarla ilişkiye girmek ve ortaklık kurmak için özlem duyar.

Bu insan kendisini seks, para, tanrı ve politika yolu ile tecrübe edeceklerine ve keşfedeceklerine açmalıdır.Bu hayatında başkalarının gitmediği yerlere gitmeli ve sonuna kadar herşeyi tecrübe etmelidir. Cesaretli olmalı, tıpkı bir kedinin 7 canlı olması gibi yaşayacağı birçok hayatı olduğunu bilmeli ve hissetmelidir. Bu hayata kendini küllerinden tekrar tekrar dönüştürebileceğini öğrenmeye gelmiştir. Bu insan asla hayatta herhangi bir nedenle özellikle de maddi ve dünyevi şeylerle ilgili olarak dibe inmekten ve herşeye tekrar başlamaktan korkmamalıdır. Bu hayata birçok defa kendini dönüştürmek ve sıfırdan başlamak için gelmiştir. O nedenle, bu hayatında birşeylere-özellikle de maddi şeylere- çok fazla tutunmaması gerekir.  

Bu insan geçmiş hayatlarında edindiği tohumları-tecrübeleri- hayatın millerinden geçirip onu yaratıcı ve güzel birşeylere çevirebilme yeteneğine sahiptir. Mesela Boğa gırtlağı boğazı temsil eder, şarkı yazmayı ya da söylemeyi deneyebilir. Veya gizemli bir roman veya oyun yazabilir.

Bu insan geceleri yalnız başına birşeyin hep eksik olduğunu düşünüp durur. Bağımlı olabileceği ve içindeki en derin hislerini paylaşabileceği birine gerçekten çok ihtiyaç duyar. Bu rahatsız edici duygu ile her ne kadar mücadele etse de bu esasında onu sonuca ulaştıracak olandır. Sonra bu kişi birini bulur, onunla temasa geçer ve bunun hissi muhteşemdir. Bu öylesine bir derinlik ve öylesine bir tutkudur ki… zordur ama değer. Partnerinin ihtiyaçları onunkilerden çok farklıdır ama o hala onları önemsemek ve değer vermek zorundadır. Hepsinden öte onlarla yüzleşmesi gerekir. Bu insanın hayatında birçok sefer bırakması hatta herşeyi bırakması gerekecektir fakat bıraktıklarına karşılık geri alacakları çok daha fazla olacaktır.  

Bu insan değişim ve dönüşüm için çok ciddi bir arzu duyar. Motivasyonları spritüel olduğu kadar psikolojiktir. Konformizm ve güvenlik gibi olgular daha önceki yaşamında ve seçimlerinde ona kılavuz olmuştur ama şimdi bu yaşamında hiçbir işe yaramazlar.  Aksine bu hayatında verimli sonuçlara  ulaşabilmek için alıştığı stabil durumlarda değil, tam tersi olmayan durumlarda bulunması gerekir. Entellektüel esneklik onu yüksek filozofik değerlere taşıyacaktır.  Zaman zaman zihin karışıklıkları yaşasa da bütün bunlar onun spritüel gelişimi için gereklidir.

Bu insanlar büyüleyici, herşeyi sondajlayan ve dönüşebilen insanlardır. Hayatın gizemlerini anlamayı ararlar. Çok yaratıcılardır. Ne istediklerini bilirler ve bunun için çok derinden ısrar ederler. Akrep Kuzey Düğümü insanının kendi içsel enerjisinin gücünü anlamaya ve onu nasıl kontrol edeceğine konsantre olması gerekir. Bu insan hislerinin derinliğini keşfetmeli ve bunu kendini iyileştirmek ve başkalarına yardım etmek için nasıl kullanacağını anlamalıdır. Karanlıktan ışığa dönüşmeyi öğrenmek bu hayattaki amaçlarındandır.

 

Ruhunun amacı: içgüdüsel iyiliğini ve yaranabilirliğini kullanarak ilişkileri ve kariyeri kendi yararına çevirecek şekilde karmaşık ve zor yollara razı olmak. Rahat hissettiği seviyelerden çok daha derinlere inmek ve iyilikten bütünlüğe doğru hareket etmeyi öğrenmek. Başkaları üzerindeki negatif projeksiyonları çekme becerisine sahip olmak. Hayatın hangi alanlarında kontrol duygusuna sahip olduğunu, hangi alanlarda seksüel açlıkları ve nahoş hisleri olduğunu merhamet ile görmek. Kendi içindeki akrep ile barış yapmak. Bunu yapmak ona hayatın hangi alanını seçmiş ise orada güç ve karizma kazandıracaktır.

Gölgesi: Herşeyi güvende ve beklenilebilir halde tutmaya çalışmak. Bu hayata artık hayatın karmaşıklığı ile ahlaki kararsızlık ve paradoksu görmek, bakmak üzere gelmiştir ve aslına bakarsanız bu hiç de kolay bir şey değildir. Tembel olmak ve konfora düşkünlük bu insanı hep geride bırakacaktır. Finansal güvenceye düşkünlüğü kesinlikle bir kenara bırakması ve en dibe inebilmeyi göze alması gerekir.

 

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !